"Amatorzy drewna" złapani na gorącym uczynku!
26 marca 2013, 12:36,
KPP w Pułtusku, red. Wioleta Zawistowska
Pułtuscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy próbowali skraść deski, stanowiące konstrukcję pokrycia dachowego zabytkowego budynku po koszarach.
Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mieszkańców Pułtuska. 20- letni mężczyzna i 14- letni chłopiec chcieli skraść deski stanowiące konstrukcję pokrycia dachowego, znajdujące się w zabytkowych budynkach koszar wojskowych. Drewno miało służyć jako opał w zimne dni. Wykorzystując siekierę i siłę rąk własnych, próbowali wyrwać elementy drewniane, znajdujące się na podszyciu dachowym. Funkcjonariusze będący w pobliżu usłyszeli, że ktoś znajduje się terenie byłej jednostki wojskowej, chociaż nikt nie powinien tam przebywać. Na miejscu zastali, demontujących dach, złodziei.
Dwudziestolatek odpowie za usiłowanie kradzieży oraz uszkodzenie budynku zabytkowego. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast czternastolatkiem zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich.


Zdjęcia: KPP w Pułtusku